מרפק טניס

מה זה מרפק טניס?

מרפק טניס ובשפה הרפואית Lateral epicondylitis. זהו כאב הממוקם בצד החיצוני של האמה בגיד המשותף של השרירים הפושטים של האמה. לעתים קרובות הנזק נגרם כתוצאה מפעילויות חוזרות הגורמות לגידים במרפק להיות בעודף פעילות מה שמביא את האזור לפתח דלקת.

 

זוהי הפרעה הכי שכיחה באזור המרפק וההחלמה ממנה בלי טיפולים משלימים יכולה לקחת זמן רב.

Woman Holding Her Injured Elbow_edited.j

מי יסבול ממרפק טניס?

השם 'מרפק טניס' קצת מטעה. כולם יכולים לסבול ממרפק טניס מטבח ועד מנכ"ל חברה.

למעשה, רוב האנשים שסובלים ממרפק טניס הם עובדי משרד והייטק כי את רוב שעות היום מבלים במקלדת ועכבר מחשב, זאת פעילות חוזרת תדיר שגורמת ללחץ על המרפק וכתוצאה מכך נגרמת דלקת.

מה גורם למרפק טניס?

מאמץ יתר של הזרוע גורם ללחץ בקבוצת השרירים הפושטים והסובבים את האמה כלפי מעלה. הגיד שמחבר את קבוצת השרירים הזאת לעלי הצידית של עצם הזרוע epicondyle lateralis humeri לא מצליח לעמוד בעומס וקצב ההחלמה של הרקמות לא מצליח להתגבר על קצב ההרס. התהליך גורם בסופו של דבר לניוון בגיד, לקרעים ולדלקות.

איך דיקור סיני יכול לעזור למרפק טניס?

אם אתם חווים כאב במרפק הגיע הזמן ללכת לטיפול בדיקור עוד לפני שהכאב יהפוך לכרוני.

 

דיקור סיני יכול לעזור על ידי הרגעת השרירים המשתתפים בתנועה של פשיטה וסיבוב האמה. הוא יפחית את הלחץ מהגיד שמחבר בין השרירים לעלי הצידית של עצם הזרוע כדי שהגוף יוכל להתחיל לתקן את הנזק.

במקביל הטיפול מקדם את זרימת הדם ישירות אל הרקמה הדלקתית ויאפשר לדם להזין ולרפא את המרפק.

בנוסף המטופל מקבל תרגילים לבית והסבר איך נכון להפעיל את המרפק כדי למנוע את התדרדרות של המצב. אלה דברים חשובים כדי שחלילה הכאב לא יחזור.

 
 
 
 

טיפול משולב עיסוי סיני טווינא

כחלק מטכניקות הטיפול ניתן לשלב עיסוי טווינא, מאד יעיל בבעיות שריר שלד ועבודה על טווחי תנוע של האמה.