המאמרים
מאמרים אחרונים
עקוב אחרי
  • Google+ Basic Square
רפואה סינית, מרכז מרפא, אדי מאיר

תזונה בעונת החורף Dong


הרפואה הסינית רואה באדם כשלם המייצג את היקום כולו, כאשר במקביל לתופעות הקורות ולשינויים הנלווים להן בעולם החיצוני לנו, מתקיימים השינויים בגופנו פנימה. לכן אם נרצה למנוע "תופעות טבע קיצוניות" מלהתקיים בגופנו בזעיר אנפין, עלינו לצרוך מזון המתאים לעונת השנה הנוכחית- בכך נמנע מחלות ונהיה חלק מההרמוניה הטבעית שסביבנו.

עונת החורף מכנסת אותנו פנימה אל תוך בתינו, אישיותנו והחשיבה העצמית. היא מאפשרת אגירת כוחות, מטפחת ושומרת על כוחות אלו על מנת שנוכל לצמוח טוב יותר ולפרוץ החוצה בעונת האביב שאחריה.

הרפואה הסינית רואה את החורף כתקופה בה החומר הייני מתאסף וטומן בתוכו את האנרגיה ברמות שונות (Qi), שהתאם להן אנו נהיים רגישים יותר לקור. יש לשמור בתקופה זאת על האיזון על האדם להמנע מחשיפה לחום מוגזם גם כן: לא לחמם את הבית יותר מדי ולא ללבוש בגדים המחממים את הגוף יתר על המידה.

התזונה בתקופת החורף תהיה חריפה מעט, מתקתקה ומרה, טעמים המזרימים את האנרגיה בתוכנו ושומרים עלינו מפני נזקי הקור. הטעם המועדף הוא מריר. יש להישמר ממזונות מלוחים מכיון שהטעם המלוח מאפיין את החורף ואיננו רוצים להוסיף עודף מיותר.

מזונות החורף הם מזונות כבדים. מזון מחזק, מרקים ותבשילים, הרבה דגנים וקטניות. תבלינים חריפים מעט והרבה ירקות שורשיים. זה הזמן בו כדאי לחזק את הכליות והטחול עם בשר כבש לדוגמא ותבלינים חריפים כמו אניס. את הבוקר נפתח בשתיית תה עם שומר, חליטות ג'ינג'ר וקינמון שיוכלו לחזק אותנו ובערב נשתה משקה מקרר כדי לאזן את הלב.

לקראת סוף החורף מומלץ לצרוך את הטעם המתוק (באופן סלקטיבי, לדוגמא המתיקות שבירקות האדמה), שתפקידו לבנות צ'י ודם.המלצות

  • ניתן עדיפות לבישול איטי על להבה נמוכה.

  • מומלץ לעסות את הבטן לאחר הארוחה.

ממה להמנע?

מעודף מזון חריף וחם המייבשים נוזלים, מחלישים אנרגיית היין (חומרי יותר) ומעודדים מחלות הקשורות לעודף אנרגיית יאנג בגוף.

מזון הוא כלי טיפולי שניתן להשתמש בו לתועלת, כשיודעים מה לצרוך, כמה וכיצד. להתאמה אישית עבורך אני מזמין כל אחד ואחת מכם ליצור איתי קשר. אמצא את המזון הייחודי לכם, באופן שיהיה מזין וגם טעים.

אדי מאיר 050-8948611

חורף נעים ובריא!

#תזונהבחורף #תזונהמומלצתלחורף #המלצותלחורף #מזוןלחורף #תזונהלחורף #תזונה #תזונהלחורף #דיאטתחורף #דיאטתחורף #אנרגייתמזוןבחורף #תבליניםלחורף #תהמומלץלחורף #תבשיליםלחורף

צרו קשר

 הרמן צבי שפירא 43 פתח תקווה, מרכז רפואי 'עדן' קומה 2 חדר 15

marpeclinica@gmail.com  |  טל': 0508948611

ביקורי בית בכל גוש והשרון

המידע באתר זה הנו כללי ואין לראות בו הנחיה רפואית או המלצה לריפוי ואינו מהווה תחליף לטיפול רפואי.

מטעמי נוחות האתר בלשון זכר אך מיועד לנשים וגברים כאחד