המאמרים
מאמרים אחרונים
עקוב אחרי
  • Google+ Basic Square
רפואה סינית, מרכז מרפא, אדי מאיר

למה מים?

בעקבות השבועות החמים שאנו חווים, מצאתי לנכון לדבר היום על המים, השפעות המים על גופינו והחשיבות שבשתייה.

עד לפני 200 שנה, טרם התפתחות התעשייה וזיהום מי מעיינות בני אדם קיבלו את רוב המינרלים מהמים. לכל מקור מים היה את הייחוד שלו ואניני הטעם יכלו לטעום את המים ולגלות בדיוק את מקורם.


למה חשוב לשתות?


אם השם ברא את האדם כך שיכיל 60% מים, כנראה שזה חשוב... ואכן המים הם המרכיב הדומיננטי והמשמעותי ביותר לקיום גופינו. כל חלק וכל תא בגוף מכיל כמות מסוימת של מים.


כל מערכת בגוף תלויה במים, כגון מערכת העיכול, הדם וכליו, נשימה, לימפה, המער' ההורמונאלית, שלד והשרירים. לכן שתיית מים מונעת ומרפאת תחלואות רבות, כמו גם עייפות ותשישות.


כדי שיוכלו למלא את תפקידם כראוי, יש לשמור על מאזן נוזלים חיובי, כלומר - לשתות יותר מכמות המים שאנו מוציאים. באקלים נח, מדובר על הפרשת 1.5-2 ליטרים ביום, שיוצאים ברובם דרך השתן. לעומת זאת, בימי הקיץ ניתן לבזבז 2 ליטרים בהפרשת זיעה בלבד, לשמירה על טמפרטורת הגוף. ולכן חשוב לשתות בהתאם.


הכליות הן בעלות התפקיד החשוב של שליטה על כמות השתן והמים בגוף. בתהליך זה משתתפים בין היתר, קולטנים תחושתיים הרגישים ללחץ הדם וההורמון ADH. הם מהווים חלק ממערכות הורמונאליות ועצביות העוזרות לכליות לעשות את עבודתן.


היכן טמון הקושי?


אני שומע הרבה מטופלים שקשה להם לשתות מים, "לא בא לי, לא נכנס לי..." זה ברור לגמרי, שהרי הרסנו את טעמם, זיהמנו אותם בשפכים וכיו"ב.


אבל יש פתרון!


מי שלא מעוניין לשתות מי ברז, המלווים לעתים בטעם לוואי לא נעים, שישתה מים מינראליים. בנוסף, ישנם צמחים רבים שנותנים אפשרות ליהנות מטעם משובח עוד יותר - כגון קמומיל, מליסה, לימונית, נענע ואחרים- פשוט לשים בבקבוק 2 ליטר ולשתות לרוויה.


שתי כוסות של מים "בטעמים" בכל שעה, ועם מעט תשומת לב אפילו ארבע כוסות - יתנו תוצאה מרשימה של לכל הפחות 3.6 ליטר מים ביום ללא כל מאמץ - וכל המרבה הרי זה משובח.


בהצלחה!

#מרכזמרפא #מרכזמרפאאדימאיר #רפואהסיניתמרכזמרפא #מאמרעלמים #למהמים #איךלשתותנכון #מהלשתות #צריכתמיםביום #רפואהסיניתפתחתקווה

צרו קשר

 הרמן צבי שפירא 43 פתח תקווה, מרכז רפואי 'עדן' קומה 2 חדר 15

marpeclinica@gmail.com  |  טל': 0508948611

ביקורי בית בכל גוש והשרון

המידע באתר זה הנו כללי ואין לראות בו הנחיה רפואית או המלצה לריפוי ואינו מהווה תחליף לטיפול רפואי.

מטעמי נוחות האתר בלשון זכר אך מיועד לנשים וגברים כאחד