עיסוי רפואי - טווינא

שיטת טיפול במגע שהתפתחה במרכז סין לפני כאלף שנים (ממנה יותר מאוחר התפתחו עוד טכניקות מגע המוכר כרגע לכולם הוא שיאצו). הטווינה מהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית המסורתית וכוללת בתוכה אוסף של שיטות על פי הספרות הסינית הקלאסית.

 

סוגי בעיות האופיינים לטיפול בטווינה: אורתופדיות ונוירולוגיות (כאבי גב, כתפיים וצוואר, דלקות מפרקים וכו'), בעיות בתפקוד האיברים הפנימיים (בעיות נשימה, בעיות עיכול ועוד) וכן בעיות רגשיות.

 

טיפול בכאבים נעשה מתוך שיקול דעת, אחרי תשאול מקיף, מישוש מרדיאנים, ואבחנה.

 

אני משלב את הכלים העומדים ברשותי מתוך הרפואה הסינית, עיסוי, דיקור, כוסות רוח, גוושה, אלקטרו אקופנקטורה, צמחי מרפא והמלצות תזונה על מנת לייעל את הטיפול לטווח ארוך.

עיסוי לכאבי גב ושרירים

טווינה היא אחד הכלים אשר קיימים אצל מטפל ברפואה סינית ומקבילה לפיזיותרפיה ברפואה קונבנציונאלית.

 

כוללת בתוכה תכניקות פיזור, חיזוק, חימום, שניתן לשלב לפני או אחרי טיפול בדיקור. בנוסף קיימים כלים כמו כוסות רוח, מוקסה וגוושה ליעילות הטיפול בעיקר כאשר אנו רוצים להוציא את הפתוגן החוצה ולחמם את האיזור הספציפי.

 

קיימים גם שמנים וצמחים טיפוליים אשר מורחים איתם את הגוף חיצונית והם עוזרים בעיקר לחמם ולפזר את האיזור הספציפי אצל המטופל בהתאם לבעיה.

 

ניתן להשתמש בקומפרסים מצמחים, כמו למשל, ג'ינג'ר, קינמון, לענה ובצל ירוק.

 

כמו כן צמחים:

dang gui' chen xiang' fang ji' kuan jing teng' gui zhi' lu lu tong' ji xue teng' you song jie' shen jin cao' wei ling xian' gan jiang' sang zhi', פורמולה זאת היא חיצונית וטובה לכאבי גב כתוצאה מבעיה בעמ"ש. (מתוך הספר Tui na, a manual of Chinese massage therapy' Sara Pritchard).