דיקור סיני

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

על הטיפול הסיני

דיקור סיני בפתח תקווה, ביקורי בית בכל גוש דן.

הדיקור הסיני הינו טיפול ייחודי שמטרתו איזון אנרגיית הגוף. השיטה מכוונת למניעה וטיפול במגוון רחב של בעיות חריפות או כרוניות. מקור הדיקור הסיני ברופאי שושלת קיסרות סין העתיקה, מהם נשארו כתבים עתיקים בני 1000 שנים ומעלה. בנוסף קיימות עדויות ארכיאולוגיות המעידות על שימוש עתיק בדיקור סיני.

בניגוד לתפיסה היום, בסין הרפואה הסינית אינה נחשבת לרפואה אלטרנטיבית.

במשך למעלה מ-3,000 שנה הרפואה הסינית הייתה הרפואה היחידה שהייתה ידועה לסינים. כל האוכלסיה כולל הקיסר ומשפחתו טופלו באמצעות רפואה סינית.  רק בכמה מאות שנים אחרונות חדרה הרפואה המודרנית לסין והפכה את הרפואה לאינטגרטיבית, כלומר שילוב הרפואה הסינית עם הרפואה המודרנית. 

ב 2018 ארגון בריאות העולמי WHO מקבל לראשונה את שיטות אבחון של הרפואה הסינית בספר ה־ICD. 

https://goo.gl/k1ztzA

לאילו בעיות רפואיות מתאים הטיפול?

דיקור סיני מסייע לקשת רחבה של בעיות במגוון תחומים וביניהם אורטופדיה, נוירולוגיה, אנדוקרינולוגיה, גסטרו, גניקולוגיה, אורולוגיה ואחרים. מצבים שבהם ניתן להסתייע בדיקור סיני כוללים כאבים למיניהם, כגון מיגרנות וכאבי ראש, כאבי מפרקים, כאבי גב וצוואר, דורבן, הלוס ואלגוס, עייפות, סחרחורות, הפרעות מערכת העיכול ובעיות רפואיות אחרות.

הדיקור מסייע לאיזון כללי של גוף ונפש וכן מטפל בשורש הבעיה, ניתן לעבור טיפולים מניעתיים ומאידך לטפל בשורש הבעיה ופתרונה לטווח ארוך. 

איך מטפלים בדיקור סיני?

טיפול בדיקור סיני מתחיל בשיחת פתיחה, אבחון מקיף הכולל אבחון דופק ולשון ובעקבותם בניית אסטרטגיה טיפולית. בעוד שחלק מן השאלות עשויות להראות לא רלוונטיות, לי כמטפל חשוב לקבל את התמונה הכללית והשלימה על מנת לארוג טיפול אינדוודואלי, המותאם אישית, היות ודיקור סיני פועל על כל הגוף ומאזן את חלקיו השונים הקשורים אנרגטית, כימית ופיזית אחד לשני.

אחרי שיחת פתיחה שאורכה 20-30 דקות, אאבחן את הדופק ואת הלשון. שתי אבחנות אלה חשובות על מנת לראות האם קיימים אלמנטים נוספים שיכולים לסייע בטיפול, כמו חום או קור בגוף, לחות, חולשה, תקיעות, עצבנות ואלמנטים אחרים.

 

הטיפול מושתת על דיקור, מוקסה, כוסות רוח, גוואשה, עיסוי סיני טווינא ותמציות צמחים (פורמולה) הכל בהתאמה אישית. 

 

במרפאתי דיקור מתבצע באמצעות מחטים סטריליות חד פעמיות עדינות ודקות. המחטים מוחדרות בנקודות מיוחדות לאורך מסלולי אנרגיה בגוף המכונים מרדיאנים.

המרדיאנים מאפשרים להגיע לרמות האנרגטיות של אברים ואזורים בגוף מה שמקנה לרפואה סינית יתרון על פני רפואות אחרות, באופן בו ניתן לטפל בכאב, מבלי לגעת במקום הכואב.

האם דיקור סיני כואב?

הרבה יגידו שדיקור סיני עושים במחטים שעוביין כעובי השערה לכן הוא לא כואב.

נכון שהמחטים הן מאד דקות אבל הן לא חוט השערה.

 

התשובה האמיתית, המחטים מאד דקות והן לא מוליכות שום חומרים, הן חודרות לרמות שונות של העור, כתלות באזור החדירה. אם נקח לדוגמא את אזור הקרקפת, שם מחט תכנס לרמה מאד שטחית לעומת אזור העכוז שם המחט תגיע עמוק יותר.

רמת הכאב תלויה ברגישות המטופל שיכולה להשתנות אפילו מטיפול לטיפול וגם למטופל הרגיש ביותר יש פתרון!

ההמלצה שלי לאנשים רגישים במיוחד היא בחירת מחט דקה יותר, מצופה סיליקון, שימוש במוליך המחט וכן בחירת אזורים פחות רגישים לדיקור – אזורים שומניים ובשריים ולא בכפות ידיים ורגליים.

כמה זמן נמשך הטיפול?

פגישה ראשונה יכולה להגיע עד שעה וחצי וכוללת אבחון מקיף והטיפול שאחריו.

מפגישה שנייה והלאה כל טיפול נמשך שעה. בתחילתו עושים אבחון ותשאול קצר ומיד נגשים לדיקור. המטופל שוכב עם המחטים בין 30-50 דקות.

 

מומלץ להגיע לטיפולים כשהבעיה עודנה טרייה כדי לצמצם בכמות המפגשים.

במצבים כרוניים אין מנוס מהרחבה במספר הטיפולים ופריסתם ל 12 מפגשים ואף יותר.

במצבים אקוטיים מספיק טיפול אחד או טיפולים אחדים, למשך שבוע או שבועיים.

 

בשני המצבים, אחרי שמשיגים את התוצאות הרצויות רצוי להפסיק את הטיפולים אלא בהדרגה ולא בפתאומיות, כדי לטפל גם בשורש הבעיה.

מתי רואים תוצאות?

תלוי בחומרת המצב, אופי הכאב - אקוטי או כרוני, מטופלים עם צ'י (אנרגיה) חזקה מגיבים יותר מהר, צעירים מגיבים מהר יותר מהמבוגרים.

במרפאתי אני משתדל להגיע לתוצאות כמה שיותר מהר. במקרה שהמטופל בדיקור סיני בלבד אינו מראה סימני התקדמות לאחר מספר טיפולים, ברשותי כלים נוספים. עיסוי רפואי טווינא, צמחי מרפא, עיסוי עם כוסות רוח, קומפרסים מצמחי מרפא, הדרכה לשינוי הרגלי החיים, המלצות תזונה על פי רפואה סינית – יכולים כולם להעלות את רגישות המטופל ואת תגובתו לדיקור.

 

לשיתוף הפעולה של המטופל תפקיד חשוב מאד בהצלחת הטיפול הסיני.

מה כדאי להביא לטיפול סיני?

לצורך אבחון מקיף חשוב לי להיעזר בחוות דעת ואבחנה של הרופא המטפל ובבדיקות רפואיות הקשורות לבעיה, בדיקות דם, CT, MRI ואחרות.

למי דיקור סיני לא מתאים?

אנשים עם חרדה גדולה מדקירות.

אנשים עם קוצב לב חייבים לדווח למטפל על כך כדי שלא יבצע אלקטרו אקופונקטורה (דיקור רגיל אפשר).

אנשים עם אלרגיה לניקל צריכים להזהיר את המטפל כדי שיבחר מחטים שלא גורמות לאלרגיה.

כל מטופל יכול להחליף טיפול במחטים לטיפול בטווינה (עיסוי רפואי) ובצמחי מרפא.

האם יש תופעות לוואי מדיקור סיני?

כדי לשמור על המטופל ועל המטפל הדיקור נעשה באמצעות מחטים סטריליות חד פעמיות. לעיתים אחרי הדיקור נוצר סימן כחול חלש בנקודת הדקירה אך הוא עובר לאחר כמה ימים ללא כל חשש. אנשים המפחדים מאד מדיקור יכולים להרגיש סחרחורת או אי נוחות עם הזעה קלה בכפות רגליים או ידיים.

במהלך הטיפול הגוף נרגע, ניתן להרגיש חולשה קלה, או הרדמות קלה של אזור מסוים רק בזמן הטיפול.

כשמסיימים את הטיפול לאחר השכיבה, מומלץ לשבת כדקה לשתות כוס מים ורק לאחר מכן לקום.

 

לאחר הטיפול בדיקור סיני כדאי להימנע ממאמץ במשך כשעה ולאט לאט לחזור לשגרה.

המלצות

לבוא בלבוש קל ונוח, לא לאכול ארוחה כבדה או לצום טרם הטיפול.

דיקור סיני במרפאתי לעומת דיקור סיני בקופ"ח

כפי שציינתי, לא תמיד הגוף מגיב בצורה מהירה לדיקור סיני לבדו לכן כדאי לשלב כלי נוסף של הרפואה הסינית כדי להגיעה לתוצאות הרצויות.

היתרון הראשון במרפאתי, שאת כל הטיפולים עושה מטפל אחד ולא כמה מטפלים שונים כמו שמקובל לעשות בקופ"ח.

שנית, לכל מטופל יש קשר ישיר עם המטפל ולכל שאלה ניתן לקבל תשובה מקצועית מהמטפל עצמו ולא מהמזכירה של המרפאה.

היתרון השלישי, משך זמן הטיפול בין שעה לשעה וחצי וזאת על מנת להגיע לתוצאות ראשונות כבר תוך כדי טיפול. בקופ"ח, לעומת זאת, זמן הטיפול 20-40 דקות, כאשר תוך כדי הטיפול, המטפל מטפל באנשים נוספים מה שמפריע לקשר רציף עם המטופל בטיפול.

התשלום במרפאתי עבור פגישה כולל את כל סוגי הטיפולים (אבחון מקיף ברפואה סינית, דיקור סיני, טווינא, צמחי מרפא, המלצות תזונה על פי רפואה סינית, כוסות רוח, מוקסה). לא תצטרכו לשלם סכום נוסף גם כאשר משלבים טיפולים שונים.

 

מומלץ להגיע לטיפול לאחר התייעצות עם רופא מומחה שמכיר את הרפואה הסינית ואת השפעותיה.

בכל שלבי הטיפול מומלץ להיות בקשר עם רופא מומחה ולעבור אחת לכמה זמן בדיקות לבעיה הספציפית.

 

טיפולים ברפואה סינית אינם תחליף לקבלת טיפול מרופא מומחה.

כאב היא תחושה סובייקטיבית שתפקידה לאותת לנו שמשהו בגוף אינו פועל כשורה, חוויה נפשית הקשורה לנזק ממשי או אפשרי לרקמה. תחושה לא נעימה זו לרוב מביאה אותנו להתייעצות עם רופא והמשך טיפול מעבר ליכולתו של הגוף לרפא את הנזק בכוחות עצמו.

 

ברפואה המערבית מדובר על מערכת משוכללת הכוללת מנגנונים ביוכימים ואת מצבם הפיזיולוגי של התאים בגוף הכוללת סיבים עצביים, חוט השדרה, קולטני כאב ועוד. במצבי פציעה או דלקת, הגוף שולח אותות למח באמצעות דרך תאי עצב (נוירונים) וחוט השדרה. המח בתורו נותן פקודה וכך נשלחים למקום הפגוע מרכיבים כימיים וביולוגים שתפקידם לרפא את המקום.

 

אומדן כאב נעשה על ידי תיאורים מספריים, מילוליים, חזותיים או משולבים.

 

ריפוי ברפואה מערבית ניתן באמצעות תרופות מהקלים כמו אופטלגין ועד לקשים כמו מורפיום ובמקרים החמורים אף ניתוחים ושיקום פיזיותרפי לאחר מכן.

 

המבט על הכאב ברפואה הסינית שונה מאד מההסתכלות הקונבנציונלית שתוארה. כאן מדובר על חוסר איזון בין יין ליאנג אשר גורם לתקיעות, חוסר או עודף של צ'י ודם המלווה לרוב בחום או קור. תקיעות זו יכולה להיות פיזית או נפשית. הכאב יכול להתחלק לאקוטי (חד וחזק) או כרוני, הרגשת הכאב וסבילות אליו שונה מאדם לאדם לכן האומדן נעשה על ידי תשאול - האם הכאב חזק, בא והולך לסירוגין, חד, עמום וכו' בנוסף מישוש מקום הכואב וההסתכלות – האם המקום חם או קר, יבש או לח, שינוי פיזיולוגי, עם או בלי הקרנה בלחיצה ועוד.

 

כמו כן המטפל ימשש וינסה לגלות איזה מרדיאנים (ערוצי אנרגיה) מעורבים, בהתאם לאבחון מדויק אפשר לטפל בשורש הבעיה ולא רק בנקודת הכאב עצמה. היום ניתן, באמצעים טכנולוגים, להבין בצורה מעמיקה יותר את גוף האדם וכך גם אופן פעולתה של הרפואה הסינית בנושא זה מובנת היום יותר מאי פעם, לכן, נוטים היום לשלב את שתי הרפואות יחד במקרים של כאב ושיקום לאחר פציעות.

 

השפעת הדיקור, עיסוי טווינה וצמחי מרפא לטיפול בכאב נחקרו ונמצאו מועילים באופן נפלא.

שילובם יחדיו בטיפול מאפשר לי כמטפל להגיע לתוצאות מעולות בתוך זמן קצר, במיוחד במצבים אקוטיים. האבחנה המדויקת שנעשית לפני הטיפול, תפקידה לעזור בהחלטתה אודות סוג הטיפול והדגשם הכדאיים.

 

סיפור לדוגמא: (הדברים ארוכים לכן לא אפרט את כל התשאול.)

 

גבר בן 40 רווק, מגיע אלי לקליניקה ומתלונן על כאב בצוואר ובשכמות מזה כחצי שנה. בתשאול מתברר שהוא מטפל באימו החולה ואף עזב את עבודתו כדי להתפנות לכך.

 

המצב החדש גורם להרבה לחץ וסטרס. הוא כל הזמן חושב על חזרה לעבודה, על חוסר הגשמה עצמית ועוד מיני לחצים שעובר ביומיום עם אימו החולה. בנוסף נראה שהוא כל הזמן מדבר על אותם הדברים וחוזר על עצמו מבלי לשים לב.

לפי אבחון לשון ודופק נראה שיש קור בגוף ומצד שני תקיעות – נתונים אשר מאמתים את הכאב ותקיעות נפשית המתבטא בדיבור שחוזר על עצמו.

 

במישוש מורגש כאב וטונוס שרירי צוואר והשכמות.

 

הטיפול מכאן והלאה יתמקד בחימום ופיזור עם דגש הוצאת האדם מתוך סטרס שמכביד על מצב נפשי ומתבטא בכאבים בשכמות ש"נוסעות" את כל העול.

טיפול נעשה באמצעות:

  • דיקור

  • צמחי מרפא

  • עיסוי טווינה

  • תזונה

  • מוקסה

  • כוסות רוח

האם דיקור סיני עוזר לכאב?

Сообщение отправлено, спасибо!

Сообщение отправлено, спасибо!