תשובות לשאלות נפוצות

האם דיקור סיני יכול לעזור למצב שלי?

 
 
 
 
 
 
 

לכך יש מאות תנאים, דיקור סיני אפקטיבי להרבה מאד סוגי הפרעות ומחלות ויכול לטפל בהם ביעילות. הטיפולים מותאמים לכל אדם לפי מצבו ומחלתו לכן הטיפולים מאד יעילים.

אחרי אבחון מקיף בהתבסס על הסימפטומים, דופק, לשון ועל ההיסטוריה הרפואית נקבע האם ניתן לעזור. כמו כן, נכין תוכנית טיפולים משולבת מתוך הרפואה הסינית.

האם הדיקור יכול לפגוע?

כאשר מחדירים את המחט ניתן להרגיש צביטה קטנה. עם זאת, לאחר שהמחט כבר בפנים היא לא מורגשת ואפילו, במהלך הטיפול מרגישים מאד נינוחים ואפילו יש כאלה שנרדמים.

האם יש דרך אחרת לטפל מלבד המחטים?

כן, בעוד אני אוהב להשתמש הרבה בדיקור סיני בגלל יעילותו, ניתן לטפל גם במוקסה, בצורות שונות על מנת להשפיעה על אותם נקודות דיקור בלי דיקור (ראה כאן הסבר).

בנוסף במקום דיקור ניתן לעשות לייזר קר ועיסוי סיני טווינא (פיזיותרפיה סינית).

האם דיקור סיני בטוח?

דיקור סיני בטוח ביותר, אני משתמש במחטים סטריליות.

כמה טיפולים אני צריך?

נמדד לפי התוצאות, כדי להבין האם הטיפול באמת עוזר צריך לעבור סדרה קצרה של 6 טיפולים, אם קיים שיפור מומלץ להמשיך לסדרה שלמה בת 12 טיפולים כדי לשפר את המצב עוד יותר, לאחר מכן מומלץ להוריד את הטיפולים בהדרגה עד שהבעיה תפטר לגמרי. את ההערכה הראשונית עושים במפגש הראשון אחרי האבחון.

איך צריך לבוא לטיפול?

לבוא בבגדים נוחים ורפויים כדי לאפשר גישה לנקודות.

לאכול משהו קטן לפני הטיפול.

איזה הכשרה צריך מדקר סיני?

המטפל חייב להיות בעל תעודה מאחד המכללות המוכרות שמלמדות רפואה סינית במסלול ארבע שנתי, בנוסף מומלץ שהמטפל יעבור מבחן הסמכה של האגודה לרפואה סינית מסורתית.

עלות דיקור סיני?

המחירים משתנים, לפי סוג הטיפול, זמן הטיפול, מיקום הטיפול (בקליניקה או בבית הלקוח). ניתן לקבל החזר אם קיים ביטוח בריאות פרטי הכולל  דיקור סיני.